Moje wyprawy

Bahrajn

To pierwsze arabskie państwo, w którym została wynaleziona ropa naftowa! Mały kraj ze stolicą w Manamie o niezwykle dużej tolerancji w stosunku do innych krajów muzułmańskich. Poznajcie razem ze mną #55 kraj – Bahrajn!

10 lutego 2024

Arabia Saudyjska

Dziś zapraszam Was na tereny bliskiego wschodu gdzie niemal połowa powierzchni kraju to pustynia! Kontrowersyjne państwo mające swoje zasady w całości podporządkowane Islamowi – to właśnie Arabia Saudysjka!

20 stycznia 2024

Macedonia

Witam Was w państwie na terytorium Bałkanów, które powstało w wyniku rozpadu Jugosławii. Kto by się spodziewał, że jest to najbardziej górzysty kraj na świecie! Macedonia – co nam ma do zaoferowania ?

11 grudnia 2023

Lloret de Mar

Jeśli miałbym napisać swój „Pamiętnik z Wakacji” to z pewnością to miejsce znalazło by się na pierwszej stronie. Była to jedna z pierwszych moich podróży w życiu. Poznajcie najbardziej imprezowe miasteczko na wybrzeżu Costa Brava – Lloret de Mar!

11 listopada 2023

Andora

To małe państwo położone pomiędzy Francją, a Hiszpanią znane przede wszystkim z najniższych podatków w Europie. Powierzchniowo przypomina Warszawę, ale nie ma nawet swojego lotniska, ani torów kolejowych. Przyszła pora odwiedzić Andorę!

29 października 2023

Albania

Co to za miejsce, w którym kiwnięcie głową na TAK oznacza NIE, a poruszanie na boki daje akceptację?! Zabiorę Was na południowo-wschodnią część Europy do państwa, które raczkuje w turystyce. Albania – kraj #50, który odwiedziłem w życiu!

21 października 2023

Lanzarote

To już kolejna z Wysp Kanaryjskich, którą miałem przyjemność odwiedzić. Jest zupełnie inna niż pozostałe. Jej wulkaniczny krajobraz przypomina wizytę na księżycu! Dziś zabieram Was razem z całą moją rodziną na wyspę Lanzarote.

25 września 2023

Fuerteventura

Oaza spokoju całych Wysp Kanaryjskich oddalona tylko 100 kilometrów od Afryki. Słynie z przepięknych plaż, turkusowej wody i rodzinnego klimatu. Tym razem odwiedziłem Fuerteventurę na którą po raz pierwszy zabrałem swojego syna Oliwiera!

29 sierpnia 2023

Maroko

To moja trzecia wizyta na kontynencie afrykańskim i odwiedziny państwa, którego znałem tylko z opowieści znajomych. Przyszła pora sprawdzić osobiście jak wygląda życie cztery tysiące kilometrów od Kielc. Kraj numer #49 pt. przystanek MAROKO!

21 czerwca 2023

Islandia

Kraj trzy razy mniejszy od Polski gdzie zaczyna się pewna część naszego świata. Na próżno szukać tu lasów, gadów i płazów, jest za to dużo pięknych widoków i o wiele więcej owiec niż ludzi! Zapraszam Was do relacji z nietuzinkowego miejsca jakim jest Islandia. To #48 kraj w moim życiu, który mam przyjemność odwiedzić!

14 kwietnia 2023